Wymiana walut w banku i kantorze co się bardziej opłaca ?

Wymiana walut to czynność, którą większość z nas wykonywała przynajmniej raz w życiu, zwłaszcza podczas planowania wyjazdu za granicę czy dokonywania zakupów w innych walutach. W Polsce mamy do wyboru dwie główne opcje wymiany walut – banki i kantory.

Wymiana walut w banku

Banki są jednym z najbardziej popularnych miejsc wymiany walut, głównie ze względu na zaufanie klientów do tych instytucji oraz wygodę. Wiele osób korzysta z usług własnego banku, gdzie posiada rachunek, co pozwala na szybką i łatwą wymianę walut.

Jednakże, korzystanie z banków do wymiany walut ma swoje wady. Przede wszystkim, banki stosują marże na sprzedaży i kupnie walut, które mogą być znacznie wyższe niż te oferowane przez kantory. Marża jest różnicą między kursem kupna a kursem sprzedaży danej waluty i stanowi zysk dla banku. Im większa marża, tym mniej korzystny kurs dla klienta. Ponadto, banki często pobierają dodatkowe opłaty za przewalutowanie środków na rachunku czy za transakcje zagraniczne.

Warto również zwrócić uwagę na to, że banki zwykle oferują gorsze kursy walut niż kantory. Wynika to z faktu, że banki muszą pokryć swoje koszty operacyjne, takie jak wynagrodzenia pracowników czy utrzymanie placówek. W efekcie, kursy walut w bankach są często mniej atrakcyjne dla klientów.

Wymiana walut w kantorze

Kantory to alternatywa dla banków, jeśli chodzi o wymianę walut. Kantory działają na zasadzie kupna i sprzedaży walut po określonym kursie. Ich głównym celem jest osiągnięcie zysku poprzez marżę na wymianie walut, ale zwykle marże te są niższe niż w przypadku banków.

Jednym z głównych atutów kantorów są lepsze kursy walut w kantorach niż w bankach. Ponieważ kantory mają niższe koszty operacyjne niż banki, mogą sobie pozwolić na oferowanie bardziej konkurencyjnych kursów. Dzięki temu klienci wymieniający waluty w kantorach mogą liczyć na korzystniejsze warunki finansowe.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kantory oferują takie same kursy i warunki. Przed dokonaniem wymiany warto sprawdzić aktualne kursy w kilku różnych kantorach oraz ewentualne dodatkowe opłaty

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.02 4.05
EUR Euro 4.31 4.34
GBP Funt ANGLIA 4.97 5.03
CHF Frank SZWAJCARIA 4.43 4.48
Data aktualizacji: 23.04.2024 10:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ