Blog

Wpływ koronawirusa na kursy walut

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się na początku 2020 roku, wpłynęła na niemal każdy aspekt życia ludzi na całym świecie. Gospodarki wielu krajów doświadczyły ogromnych strat, a rynki finansowe zareagowały na te wydarzenia w sposób dynamiczny i nieprzewidywalny.

Czytaj dalej

W jakiej walucie warto trzymać swoje oszczędności?

Wybór odpowiedniej waluty do przechowywania oszczędności może być kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze finanse. Waluta mocna to taka, która utrzymuje swoją wartość względem innych walut, a nawet się umacnia. Przykładami takich walut są dolar amerykański, euro czy frank szwajcarski. Z drugiej strony, waluta słaba to taka, która traci na wartości względem innych walut. Przechowywanie oszczędności w […]

Czytaj dalej

3 największe kryzysy finansowe w historii

Kryzysy finansowe to zjawiska, które od czasu do czasu wpływają na kondycję gospodarek na całym świecie. Choć każdy z nich ma swoje unikalne przyczyny i skutki, wspólną cechą jest to, że wprowadzają chaos i niepewność na rynkach finansowych oraz powodują negatywne konsekwencje dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i rządów.

Czytaj dalej

Recesja – czym jest i co oznacza dla gospodarki?

Recesja gospodarcza to temat, który budzi wiele obaw i niepewności zarówno wśród przedsiębiorców, jak i zwykłych obywateli. Chociaż jest to zjawisko naturalne w cyklu życia każdej gospodarki, niewątpliwie wpływa na życie społeczne i ekonomiczne. 

Czytaj dalej

Wymiana walut w banku i kantorze co się bardziej opłaca ?

Wymiana walut to czynność, którą większość z nas wykonywała przynajmniej raz w życiu, zwłaszcza podczas planowania wyjazdu za granicę czy dokonywania zakupów w innych walutach. W Polsce mamy do wyboru dwie główne opcje wymiany walut – banki i kantory.

Czytaj dalej

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 3.915 3.945
EUR Euro 4.285 4.305
GBP Funt ANGLIA 5.07 5.12
CHF Frank SZWAJCARIA 4.42 4.46
Data aktualizacji: 18.07.2024 17:10

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ