Blog

Jak założyć kantor wymiany walut?

Kantor wymiany walut to miejsce chętnie odwiedzane przede wszystkim przez osoby, które podróżują za granicę. Zdobycie gotówki w innej walucie jest niezbędne także w przypadku transakcji podejmowanych pomiędzy osobami z różnych państw. Aby jednak założyć kantor wymiany walut, konieczne jest dopełnienie wielu formalności i spełnienie określonych wymagań. Jak przekuć wymianę pieniędzy w biznes?

Czytaj dalej

10 zalet wymiany walut online

Wymiana walut jest niezbędna podczas wszelkich podróży zagranicznych, a także w trakcie zawierania transakcji z osobami z innych państw. Obecnie nie trzeba jednak osobiście udawać się do kantoru, by zdobyć gotówkę w innej walucie. Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na wymianę online. Taka opcja niesie za sobą wiele korzyści. Jakie są jej najważniejsze zalety i kiedy […]

Czytaj dalej

O co należy zadbać przed wyjazdem za granicę?

Większość osób, które przeżyły stres związany z pakowaniem walizek i podróżowaniem, znają związany z tym stres. Często na ostatnią chwilę zastanawiamy się, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. O co należy zadbać przed wyjazdem za granicę? Dowiedz się więcej!

Czytaj dalej

3 największe kryzysy finansowe w historii

W historii gospodarczej świata co parę lat dochodzi do różnego rodzaju kryzysów gospodarczych o charakterze globalnym, które wpływają na poziom kursów walut. Kurs walut to cena pieniądza danego kraju lub grypy krajów wyrażona w pieniądzu innego kraju lub grupy krajów. Zobaczmy jak największe krachy w gospodarce wpływały na sytuację pieniężną na świecie?

Czytaj dalej

Czemu niektóre monety mają otwory?

Moneta to zwykle metalowy znak pieniężny, który ma określoną formę, opatrzona jest znakiem emitenta oraz wartością umowną pieniądza. Dawnymi czasy wartość monety była zbliżona do rynkowej wartości kruszcu użytego do jej wyprodukowania. Dlaczego niektóre monety są dziurawe?

Czytaj dalej

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.45 4.49
EUR Euro UE 4.68 4.72
GBP Funt W.BRYTANIA 5.42 5.46
CHF Frank SZWAJCARIA 4.74 4.77
Data aktualizacji: 05.12.2022 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ