Blog

Kto może zajmować się obsługą transakcji walutowych?

Wymiana walut wciąż jest chętnie wybieraną usługą. Na skorzystanie z takiej opcji decydują się m.in. osoby, które planują zagraniczną podróż. Transakcje walutowe są dostępne przede wszystkim w kantorach. Kto może zajmować się ich obsługą? Jakie wymagania trzeba spełnić, by założyć własny kantor wymiany walut? Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc sprzedawać waluty? Kantor wymiany walut […]

Czytaj dalej

Czy można przewidzieć kursy walut?

Kursy walut mają to do siebie, że potrafią zmieniać się bardzo dynamicznie. Zależy to od wielu czynników, takich jak sytuacja gospodarcza w danym państwie, ważne wydarzenia na świecie czy decyzje czołowych graczy na giełdzie. Czy da się przewidzieć, jak zachowają się kursy walut w najbliższym czasie? Jak można to zrobić?

Czytaj dalej

Czy w kantorach przyjmowane są monety?

Do kantorów często udają się osoby, które wróciły z zagranicznych wycieczek z nadmiarem gotówki. Wymienienie jej na złotówki niekiedy jest dość opłacalnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy chodzi o walutę mało popularną, używaną tylko w jednym kraju. Czy w kantorach można sprzedać także monety, których nie wykorzystano w trakcie wycieczki? Kiedy takie rozwiązanie ma sens? Sprzedaż monet […]

Czytaj dalej

Kiedy warto wymienić walutę na wakacje?

Wakacyjne wyjazdy zwykle wiążą się z koniecznością załatwienia kilku spraw. Mowa tu także o przygotowaniu odpowiedniej waluty, wykorzystywanej w docelowym kraju. Wiele osób korzysta obecnie z kart płatniczych, jednak w niektórych przypadkach gotówka jest niezbędna. Kiedy warto odwiedzić kantor, by wymienić walutę przed wakacyjnym wyjazdem za granicę?

Czytaj dalej

Które waluty najczęściej wymieniają w kantorach Polacy?

W kantorze możliwe jest zakupienie wielu różnych walut. Niektóre z nich cieszą się jednak większą popularnością niż inne. Wynika to z faktu, że są one wykorzystywane w więcej niż jednym państwie. Wybrane kierunki wakacyjne są natomiast chętniej wybierane, co także napędza zainteresowanie konkretnymi walutami. Jakie waluty cieszą się największą popularnością?

Czytaj dalej

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.23 4.26
EUR Euro 4.52 4.555
GBP Funt ANGLIA 5.22 5.27
CHF Frank SZWAJCARIA 4.63 4.68
Data aktualizacji: 31.05.2023 16:20

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ