Blog

3 największe kryzysy finansowe w historii

Kryzysy finansowe to zjawiska, które od czasu do czasu wpływają na kondycję gospodarek na całym świecie. Choć każdy z nich ma swoje unikalne przyczyny i skutki, wspólną cechą jest to, że wprowadzają chaos i niepewność na rynkach finansowych oraz powodują negatywne konsekwencje dla gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i rządów.

Czytaj dalej

Recesja – czym jest i co oznacza dla gospodarki?

Recesja gospodarcza to temat, który budzi wiele obaw i niepewności zarówno wśród przedsiębiorców, jak i zwykłych obywateli. Chociaż jest to zjawisko naturalne w cyklu życia każdej gospodarki, niewątpliwie wpływa na życie społeczne i ekonomiczne. 

Czytaj dalej

Wymiana walut w banku i kantorze co się bardziej opłaca ?

Wymiana walut to czynność, którą większość z nas wykonywała przynajmniej raz w życiu, zwłaszcza podczas planowania wyjazdu za granicę czy dokonywania zakupów w innych walutach. W Polsce mamy do wyboru dwie główne opcje wymiany walut – banki i kantory.

Czytaj dalej

Podatek od wymiany walut: co trzeba wiedzieć?

W Polsce podatek od wymiany walut regulowany jest przez ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z przepisami, dochód uzyskany ze sprzedaży waluty obcej podlega opodatkowaniu według skali podatkowej, która wynosi 18% dla dochodów do 85 528 zł oraz 32% dla dochodów powyżej tej kwoty. Warto jednak pamiętać, że nie każda transakcja wymiany […]

Czytaj dalej

Czy warto korzystać z kantorów online?

W dobie cyfryzacji coraz więcej usług przenosi się do sfery online. Dotyczy to również wymiany walut. W związku z tym wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto korzystać z kantorów online? 

Czytaj dalej

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 3.925 3.955
EUR Euro 4.26 4.285
GBP Funt ANGLIA 4.95 4.98
CHF Frank SZWAJCARIA 4.31 4.36
Data aktualizacji:

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ