Wpływ koronawirusa na kursy walut

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się na początku 2020 roku, wpłynęła na niemal każdy aspekt życia ludzi na całym świecie. Gospodarki wielu krajów doświadczyły ogromnych strat, a rynki finansowe zareagowały na te wydarzenia w sposób dynamiczny i nieprzewidywalny.

Reakcja rynków finansowych na początek pandemii

Gdy koronawirus zaczął się szerzyć poza granicami Chin, rynki finansowe na całym świecie zaczęły reagować na rosnące obawy związane z globalnym kryzysem zdrowotnym. Inwestorzy szukali bezpiecznych przystani dla swoich inwestycji, co doprowadziło do wzrostu wartości takich walut jak dolar amerykański czy jen japoński. W miarę jak pandemia postępowała, rządy zaczęły wprowadzać różne środki mające na celu ochronę swoich gospodarek, takie jak obniżanie stóp procentowych czy programy stymulujące gospodarkę.

Zmiany w wartości walut krajów rozwiniętych

Kursy walut w kantorze w Warszawie były dynamiczne. W przypadku walut krajów rozwiniętych, takich jak euro, dolar amerykański czy jen japoński, pandemia koronawirusa miała różnorodne skutki. Wartość euro początkowo spadła w stosunku do innych walut na skutek obaw o zdolność krajów strefy euro do radzenia sobie z kryzysem zdrowotnym. Jednak w miarę jak sytuacja zdrowotna poprawiała się, a rządy wprowadzały środki mające na celu wsparcie gospodarek, wartość euro zaczęła się odbijać.

Dolar amerykański natomiast zyskał na wartości na początku pandemii, gdy inwestorzy szukali bezpiecznych przystani dla swoich inwestycji. Jednak w miarę jak sytuacja gospodarcza w Stanach Zjednoczonych pogarszała się, a rząd wprowadzał programy pomocowe o dużym zakresie, wartość dolara zaczęła słabnąć

Zmiany w wartości walut krajów rozwijających się

Pandemia koronawirusa wywarła również znaczący wpływ na kursy walut krajów rozwijających się. Wiele z tych walut straciło na wartości w stosunku do walut krajów rozwiniętych, ponieważ inwestorzy obawiali się o zdolność tych krajów do radzenia sobie z kryzysem zdrowotnym oraz jego gospodarczymi konsekwencjami. W miarę jak sytuacja zdrowotna poprawiała się, a rządy wprowadzały środki mające na celu wsparcie swoich gospodarek, kursy walut niektórych krajów rozwijających się zaczęły się stabilizować.

 

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 3.915 3.945
EUR Euro 4.285 4.305
GBP Funt ANGLIA 5.07 5.12
CHF Frank SZWAJCARIA 4.42 4.46
Data aktualizacji: 18.07.2024 17:10

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ