W jakich europejskich krajach Polacy najczęściej spędzają wakacje?

Polacy bardzo chętnie wybierają zagraniczne wakacje. Największą popularnością cieszą się Chorwacja, Grecja i Hiszpania. Modnymi kierunkami stają się również Bułgaria i Albania.

Najpopularniejsze europejskie kurorty wybierane przez Polaków?

Niektóre kurorty cieszą się szczególnym zainteresowaniem, wśród naszych rodaków. Do jednego z najczęściej odwiedzanych kierunków wakacyjnych należy Chorwacja. Ten kierunek wybierają przede wszystkim zwolennicy pięknych i różnorodnych plaż oraz czystego i przejrzystego Adriatyku. Każdy, to lubi sporty wodne, będzie zadowolony. Można tu uprawiać żeglarstwo, kajakarstwo, narty wodne, nurkowanie, czy rafting. Kolejnym bardzo chętnie wybieranym krajem jest Grecja. Jest to doskonały wybór dla miłośników zwiedzania starożytnych zabytków. Greckie wyspy wybierane są zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i z myślą o wypoczynku w gronie przyjaciół. Hiszpania przyciąga turystów wyśmienitą śródziemnomorską kuchnią, słońcem i tętniącym życiem.

W jaki sposób przygotować się do wyjazdu?

Możliwość zrelaksowania się nad brzegiem morza i gwarancja słonecznej pogody przyciąga wielu Polaków. Jednak, aby wakacje były udane, należy zadbać o własny komfort. Przed wyjazdem koniecznie należy wyrobić kartę EKUZ i ewentualnie wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Jeśli wybieramy się swoim samochodem, należy zadbać o stan techniczny pojazdu. Należy również pomyśleć o finansach, w jaki sposób będziemy płacić podczas urlopu. Większość płatności z pewnością będziemy dokonywać bezgotówkowo, ale warto również zaopatrzyć się w gotówkę. W kantorze wymiany walut ALEX możemy dokonać zakupu wszystkich głównych walut. Niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji bez zabrania ze sobą banknotów w portfelu. Istotną sprawą jest również sprawne i skuteczne spakowanie potrzebnych rzeczy. W zależności od specyfiki kurortu należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu swojego bagażu. Jeśli dobrze i w odpowiednim czasie wszystko przygotujemy, wakacje na pewno będą bezpieczne, udane i pełne wrażeń.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ