Prowadzenie kantoru – czy to się opłaca?

Prowadzenie własnego kantoru wymiany walut to interesujący pomysł na biznes, zwłaszcza w kraju o rozbudowanej turystyce oraz zróżnicowanych kontaktach gospodarczych, jakim jest Polska. Przedsięwzięcie to wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami, zarówno tych finansowych, jak i prawnych.

Pierwszym, kluczowym aspektem, który ma decydujący wpływ na rentowność kantoru, jest jego lokalizacja. Im więcej potencjalnych klientów przechodzi obok kantoru oraz korzysta z jego usług, tym większa szansa na osiągnięcie sukcesu. Idealne miejsca to duża przestrzeń handlowa lub turystyczna. Najbardziej dochodowymi lokalizacjami są duże miasta oraz miejscowości turystyczne, gdzie napływ turystów jest znaczny przez cały rok.

Konkurencja na rynku

Rynek kantorów wymiany walut w Polsce jest stosunkowo nasycony. Oferujące najlepsze kursy kantory mają największe szanse na przetrwanie na rynku. Niemniej, jeśli zdecydujemy się na otwarcie kantoru w miejscu, gdzie konkurencja jest mniejsza, nasze szanse na sukces znacznie wzrastają. Ważne jest również zaoferowanie konkurencyjnych kursów wymiany walut oraz dodatkowych usług, które pozwolą przyciągnąć klientów do naszego kantoru.

Otwarcie własnego kantoru wymiany walut to inwestycja, która pociąga za sobą pewne koszty. Poza kosztami wynajmu lokalu i jego wyposażenia należy liczyć się z opłatami związanymi z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz ochroną.

Zgodność z przepisami prawa

Prowadzenie kantoru wymiany walut wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymogów prawnych. Przedsiębiorca musi mieć na uwadze przede wszystkim przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ponadto należy dokładnie śledzić zmieniające się regulacje i regulaminy, które mogą wpłynąć na prowadzenie działalności. Warto także zaznaczyć, że kantory wymiany walut podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego oraz znajdują się pod szczególnym nadzorem podatkowym.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ