O co należy zadbać przed wyjazdem za granicę?

Większość osób, które przeżyły stres związany z pakowaniem walizek i podróżowaniem, znają związany z tym stres. Często na ostatnią chwilę zastanawiamy się, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. O co należy zadbać przed wyjazdem za granicę? Dowiedz się więcej!

Rzeczy, o których warto wiedzieć

Dokumenty, są niezbędne przy podróżach. Zapakowanie paszportu czy Dowodu Osobistego, to raczej coś oczywistego, jednak często tylko z pozoru. Podróżując po Unii Europejskiej, nie musimy się martwić o przejścia graniczne, jednak zawsze trzeba mieć ze sobą dokumenty, nawet na tak zwane krótkie wypady weekendowe. Kolejną bardzo ważną rzeczą przy podróżach zagranicznych jest wyrobienie sobie i wszystkim członkom rodziny karty EKUZ lub wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego. Co ciekawe Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jest darmowa i dzięki niej można korzystać z opieki zdrowotnej na takich zasadach, jak mieszkańcy danego kraju. Jeżeli zagraniczna podróż jest poza granicami Unii Europejskiej, to w takim razie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego będzie najlepszą opcją.

Wymień walutę

Praktycznie wszędzie można płacić kartą, jednak warto mieć już wymienione pieniądze na tak zwane drobne wydatki. Często bywa tak, że za przyjemności takie, jak lody czy inne pamiątki na miejskim straganie i plaży trzeba płacić tylko gotówką. Dlatego dobrze jest mieć przy sobie kilkadziesiąt euro. Niezależnie od odwiedzanego kraju europejską walutę przyjmują praktycznie w każdym kraju. Wypłaty z bankomatów za granicą mogą wiązać się dużymi kosztami prowizji. Chociaż pieniądze w podróży można wypłacić w lokalnych bankach, lepiej być zawczasu przygotowanym na taką ewentualność. Dlatego też najlepszą opcją jest wymienienie pieniędzy w kantorze. Istnieje wiele kantorów, również internetowych, które ułatwią zadanie przed wyjazdem za granicę. Warto na początku porównać ceny i wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań. Przed wyjazdem warto również sprawdzić prowizję, jaką pobiera bank za transakcje wykonywane kartą płatniczą za granicą.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.02 4.05
EUR Euro 4.31 4.34
GBP Funt ANGLIA 4.97 5.03
CHF Frank SZWAJCARIA 4.43 4.48
Data aktualizacji: 23.04.2024 10:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ