Największe kryzysy finansowe w historii

W historii gospodarczej świata co parę lat dochodzi do różnego rodzaju kryzysów gospodarczych o charakterze globalnym, które wpływają na poziom kursów walut. Kurs walut to cena pieniądza danego kraju lub grypy krajów wyrażona w pieniądzu innego kraju lub grupy krajów. Zobaczmy jak największe krachy w gospodarce wpływały na sytuację pieniężną na świecie?

Krach w 1907 roku  na giełdzie w Ameryce

W 1907 roku doszło do sporych problemów związanych z giełdą amerykańską w 1907 roku kiedy to odnotowano rekordowe spadki cen akcji w wysokości niemal 50% w stosunku do szczytu z poprzedniego roku. Panika na rynku walut doprowadziła niemal do upadku wielu przedsiębiorstw i banków, głównie spowodowanych niewypłacalnością, zakłóceniami płynności oraz masowym wycofywaniem środków pieniężnych przez klientów.

Niemiecka hiperinflacja

Równie głośnym echem odbiła się kilkadziesiąt lat później niemiecka hiperinflacja, które przypadła na lata 1918-24. We wspomnianym okresie kurs dolara osiągnął niewyobrażalne wartości wynoszące 1 bilion marek, podczas gdy przed kryzysem stosunek wartości obu walut oscylował na poziomie 1:4. Mimo tak kolosalnych wartości, ceny na półkach były tak wysokie, że 1 dolar nie starczył na zakup chleba. Po wojnie Niemcy pozbawienia metali, drogich kruszców, żeby zwrócić zaciągnięte zobowiązania, drukowali własne pieniądze.

Argentyński kryzys gospodarczy roku 1999.

Kryzysy zdarzają się i zdarzały na całym świecie, warto o tym pamiętać obserwując obecną sytuację polityczno-ekonomiczną na świecie. Tylko spokojne gospodarowanie finansami gospodarstw domowych. Trzecim, który odbił się szerokim echem w świecie finansów jest argentyński kryzys gospodarczy w 1999 roku. Do załamania się tamtego sektora gospodarki doszło wskutek trwającej od lat w tamtym rejonie dyktatury, szalejącej inflacji i dyktatury. Doprowadziło to do masowego zamrażania kapitału na lokatach, dużym spadkiem dochodów z podatków i tym samym zachwianiem kursu walut.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 3.925 3.955
EUR Euro 4.26 4.285
GBP Funt ANGLIA 4.95 4.98
CHF Frank SZWAJCARIA 4.31 4.36
Data aktualizacji:

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ