Które waluty najczęściej wymieniają w kantorach Polacy?

W kantorze możliwe jest zakupienie wielu różnych walut. Niektóre z nich cieszą się jednak większą popularnością niż inne. Wynika to z faktu, że są one wykorzystywane w więcej niż jednym państwie. Wybrane kierunki wakacyjne są natomiast chętniej wybierane, co także napędza zainteresowanie konkretnymi walutami. Jakie waluty cieszą się największą popularnością?

Najpopularniejsze waluty w kantorach

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się waluty wykorzystywane w państwach sąsiadujących z Polską lub znajdujących się na terenie Europy. Znaleźć je można w niemal każdym kantorze. Mowa tu oczywiście o euro, a także funcie czy franku szwajcarskim. Waluty te są uznawane za silne, a w Polsce cieszą się ogromną popularnością m.in. ze względu na wyjazdy na wakacje lub do pracy. Wielu Polaków ma również rodzinę w krajach europejskich, dlatego podczas odwiedzin warto zaopatrzyć się w gotówkę w lokalnej walucie.

Dużą popularnością cieszy się też dolar. Waluta ta jest kupowana nie tylko w związku z podróżami do Stanów Zjednoczonych, lecz także jako inwestycja. To od niej zależy bowiem sytuacja wielu innych walut i kształtowanie się cen towarów z USA.

Jakie waluty można znaleźć w polskich kantorach?

W polskich kantorach wymiany walut znaleźć można także wiele innych pozycji, które cieszą się nieco mniejszą popularnością. W naszym punkcie wymienisz np. koronę szwedzką, duńską czy norweską, dolary australijskie, jeny japońskie, korony czeskie, kuny chorwackie czy ruble. Polacy chętnie sięgają też po waluty wykorzystywane w krajach popularnych zwłaszcza latem, w trakcie wakacyjnych wyjazdów. W kantorach znaleźć można więc lew bułgarski, lej z Rumunii, lir turecki, dinar używany w Serbii czy bat tajlandzki. Walut tego typu jest znacznie więcej. Chęć zakupienia niektórych z nich, zwłaszcza tych mniej popularnych, często trzeba zgłosić przed udaniem się do kantoru osobiście. Pozwoli to na przygotowanie pieniędzy o odpowiednio wysokiej wartości. Wiele takich wymian da się dokonać także online.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ