Kryptowaluty – czy to się opłaca?

Od kiedy Bitcoin pojawił się na rynku w 2009 roku, kryptowaluty zyskały szeroką popularność, przyciągając inwestorów z całego świata. W ostatnich latach liczba osób zainteresowanych tym tematem stale rośnie wprost proporcjonalnie do liczby sceptyków. Czy inwestowanie w kryptowaluty się opłaca? To pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż opłacalność takiej inwestycji zależy od wielu czynników.

Korzyści inwestowania w kryptowaluty

Duża część kryptowalut charakteryzuje się wysokim wzrostem wartości. Nie można jednak zapominać o tym, że rynek kryptowalut jest wyjątkowo dynamiczny. Na przykład, wartość Bitcoina wzrosła ze 100 dolarów za monetę w 2013 roku do 60 000 dolarów w kwietniu 2022 roku.

Kryptowaluty dają inwestorom możliwość dywersyfikacji portfela. Dzięki różnorodności kryptowalut można zainwestować w wiele różnych projektów o różnym ryzyku i potencjale wzrostu. Inwestowanie w jedną kryptowalutę może zabezpieczyć inwestora przed spadkiem wartości innych kryptowalut. Kolejnym atutem jest łatwość dostępu do rynku kryptowalut — zakup, sprzedaż czy przechowywanie kryptowalut nie wymaga dużych nakładów finansowych ani specjalistycznej wiedzy. Wystarczy dostęp do internetu oraz konta na giełdzie kryptowalutowej.

Ryzyka inwestowania w kryptowaluty

Wysoka zmienność kursów kryptowalut to jeden z głównych czynników ryzyka. W krótkim czasie wartość kryptowaluty może znacząco wzrosnąć, ale również spaść, powodując straty inwestorów. Kursy walut kantor ustala codziennie i podobnymi prawami rządzi się giełda kryptowalut. Dlatego warto zdawać sobie sprawę, że każda inwestycja niesie za sobą ryzyko utraty części lub całości zainwestowanego kapitału.

Niezawodność i bezpieczeństwo technologii blockchain, na której oparte są kryptowaluty, również budzi pewne kontrowersje. W przeszłości zdarzały się przypadki włamań na giełdy kryptowalutowe oraz kradzieży środków inwestorów, przez co niektóre osoby obawiają się o bezpieczeństwo swoich inwestycji. Ostatecznie brak regulacji prawnych w wielu krajach sprawia, że inwestowanie w kryptowaluty może być obarczone dodatkowym ryzykiem. Niektóre rządy mogą wprowadzić surowe regulacje względem handlu i używania kryptowalut, co może negatywnie wpłynąć na ich wartość.

 

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ