Wymiana waluty na wakacje

Zawsze na wszelki wypadek warto mieć przy sobie trochę gotówki, szczególnie jeśli wybierasz się na wakacje. Nawet jeśli używasz na co dzień karty płatniczej, papierowe pieniądze mogą okazać się ratunkiem w niektórych sytuacjach. Waluta obca przyda ci się nie tylko na wakacjach zagranicznych, ale także w Polsce, jeśli podróżujesz do miejsc położonych blisko granicy. Niezaplanowany wcześniej, jednodniowy wypad do Frankfurtu nad Odrą lub w słowackie Tatry może okazać się przygodą, którą będziesz wspominać do końca życia.

Używanie kart płatniczych jest z pewnością wygodne, ma jednak swoje ograniczenia. Prowizje za korzystanie z karty za granicą mogą cię niemiło zaskoczyć. Nawet jeśli jesteś posiadaczem karty wielowalutowej, musisz liczyć się z tym, że płatności mogą być dokonywane po niekorzystnym kursie. Nie jest to duży problem, jeśli jest to jednorazowa sytuacja. Jeśli jednak planujesz więcej transakcji na wyjeździe, lepszym rozwiązaniem jest dokładne prześledzenie kursu walut i zakup gotówki w okazyjnej cenie, co umożliwi ci sprawdzony, tani kantor.

Korzystanie z kart płatniczych ma więcej ograniczeń. Świetnie sprawdza się w rodzinnym mieście, gdzie zawsze masz pod ręką gotówkę lub znajomych, którzy mogą przyjść z pomocą. Zupełnie inaczej sprawa wygląda na zagranicznym wyjeździe, gdzie możesz narazić się na poważne problemy, jeśli nie masz przy sobie banknotów. Może się zdarzyć bowiem, że twoja karta nie zadziała czy to z powodu awarii terminala, systemu bankowego, czy też uszkodzenia samej karty. Zdarzają się również sytuacje, kiedy właściciel po prostu nie pamięta PIN-u, bo niedawno go zmienił. Będąc za granicą, możesz rzeczywiście znaleźć się w trudnej sytuacji. 

Gdzie nie zapłacisz kartą?  

Istnieją miejsca i sytuacje, w których szczególnie będzie ci potrzebna gotówka. Nawet przebywając w dużych miastach, gdzie większość transakcji odbywa się bezgotówkową, będziesz pewnie czasem dawać napiwki kelnerom lub pracownikom obsługi hotelu. Może także wybierzesz się na lokalny targ, by spróbować tradycyjnych przysmaków lub kupić kilka drobnych pamiątek dla bliskich osób? W takich miejscach z pewnością potrzebna ci będzie gotówka.

Jeśli planujesz dłuższą, objazdową wycieczkę po egzotycznych miejscach, której trasy dokładnie nie znasz, masz pewnie dylemat, w jakie pieniądze się zabezpieczyć. Polecanym rozwiązaniem jest wymiana przed podróżą złotówek na walutę bardziej uniwersalną, na przykład dolary. Będzie je można wymienić po drodze na inne, potrzebne w danym momencie pieniądze, ewentualnie łatwo sprzedać po powrocie.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ