Kiedy warto wymienić walutę na wakacje?

Wakacyjne wyjazdy zwykle wiążą się z koniecznością załatwienia kilku spraw. Mowa tu także o przygotowaniu odpowiedniej waluty, wykorzystywanej w docelowym kraju. Wiele osób korzysta obecnie z kart płatniczych, jednak w niektórych przypadkach gotówka jest niezbędna. Kiedy warto odwiedzić kantor, by wymienić walutę przed wakacyjnym wyjazdem za granicę?

Gotówka a wakacyjny wyjazd

W większości państw można obecnie płacić kartą. Wiąże się to z prowizją dla operatora i kosztami przewalutowania. Zdarzają się jednak miejsca, w których nie da się skorzystać z płatności bezgotówkowych. Z tego powodu w trakcie wakacyjnego wyjazdu do obcego państwa warto mieć przy sobie choć minimalną ilość gotówki, która pozwoli np. na pokrycie kosztów dojazdu czy obiadu.

Gotówka przyda się też w mniej rozwiniętych państwach, w których płatności kartą nie są jeszcze wystarczająco popularne. Wówczas warto wymienić większą sumę, by nie martwić się koniecznością szukania kantoru w obcym kraju. Trzeba jednak pamiętać, że poruszanie się z dużą ilością gotówki bywa niebezpieczne.

Kolejna sytuacja, w której przyda się gotówka, to odwiedzanie lokalnych bazarów. W takich miejscach w większości przypadków nie można płacić kartą. Wówczas warto postawić na gotówkę w mniejszych nominałach, co ułatwi dokonywanie drobnych płatności. W naszym kantorze wymiany walut zdobędziesz m.in. monety.

Kiedy nie trzeba wymieniać walut?

Wymiana walut nie jest konieczna w przypadku większości państw wysokorozwiniętych, gdzie płacenie gotówką jest już raczej rzadkością. Nie poleca się kupowania obcych walut także w sytuacji, gdy koszty przewalutowania są bardzo wysokie. Czasem lepszym pomysłem jest dokonanie wymiany już w obcym kraju, gdzie transakcje między konkretnymi walutami cieszą się większą popularnością.

Obecnie podróżowanie bez gotówki jest dość łatwe, jednak warto zabrać ze sobą co najmniej 100 zł wymienione na inną walutę. Taka kwota posłuży jako zabezpieczenie na tzw. czarną godziną i zapewni uczucie bezpieczeństwa.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.02 4.05
EUR Euro 4.31 4.34
GBP Funt ANGLIA 4.97 5.03
CHF Frank SZWAJCARIA 4.43 4.48
Data aktualizacji: 23.04.2024 10:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ