Jak działają kantory wymiany walut?

Kantory wymiany walut to miejsca chętnie odwiedzane przez osoby, które podróżują za granicę lub dokonują transakcji z mieszkańcami innych państw i potrzebują gotówki. W takich miejscach istnieje również możliwość wymienienia posiadanych banknotów i monet. Jak dokładnie działają kantory wymiany walut? Z jakich usług można skorzystać w takich miejscach?

Sprzedaż i skup walut

Kantory wymiany walut opierają swoją ofertę przede wszystkim na sprzedaży i skupie walut. W takich miejscach można kupić gotówkę w danej walucie, która przyda się m.in. w trakcie podróży zagranicznych. W sytuacji, gdy masz nadmiar banknotów i monet, także możesz udać się do kantoru. W takim miejscu prowadzony jest także skup gotówki w innych walutach.

Zazwyczaj ceny są ustalone z góry, ale w kantorach wymiany walut często można też negocjować. Jest to korzystniejsze przede wszystkim w trakcie wymiany większych sum. Niektóre kantory chętnie podejmują się transakcji z przedsiębiorcami, którzy regularnie potrzebują gotówki w innej walucie. W ich przypadku chęć dokonania wymiany powinna być jednak zasygnalizowana co najmniej kilka dni wcześniej. W tym czasie kantor zdąży przygotować gotówkę w odpowiedniej ilości. Przy większych kwotach z powodzeniem można też negocjować i obniżyć ostateczną cenę o co najmniej kilka procent.

Kantor wymiany walut a bezpieczeństwo

Na rynku działa wiele kantorów wymiany walut. Nie wszystkie z nich zapewniają jednak pełne bezpieczeństwo transakcji. Warto korzystać wyłącznie z usług firm, które mają odpowiednie certyfikaty i są wpisane do rejestru działalności kantorowej. Pracownicy takich miejsc powinni przechodzić szkolenia, pomagające rozpoznawać fałszywe banknoty i monety. Po dokonaniu transakcji konieczne jest też wystawienie paragonu.

Obecnie z usług sprawdzonych kantorów można skorzystać także całkowicie online, bez konieczności osobistego odwiedzania placówki. W takim przypadku również trzeba upewnić się co do wiarygodności wybranej strony. Wymienione pieniądze trafiają do klienta pocztą, co zapewnia wygodę zwłaszcza dla osób zabieganych.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ