Jak bezpiecznie wymieniać pieniądze?

Wymiana walut cieszy się największą popularnością wśród osób, które planują zagraniczne wycieczki. Odpowiednia ilość gotówki znacznie usprawnia transakcje w innych państwach, zwłaszcza w miejscach, w których nie da się płacić kartą. Aby jednak wymiana pieniędzy przebiegała bezpiecznie, musi zostać zrealizowana w odpowiednim miejscu. Gdzie można to zrobić?

Gdzie można wymienić pieniądze?

Korzystanie z usług osób prywatnych, które oferują wymianę pieniędzy, jest bardzo niebezpieczne. Trzeba bowiem pamiętać, że gotówkę da się podrobić, a przeciętny człowiek często nie jest w stanie zauważyć różnic pomiędzy sfabrykowanym a oryginalnym banknotem. Z tego powodu znacznie lepszym wyborem jest korzystanie z usług kantorów wymiany walut.

Osoby prowadzące kantory wymiany walut muszą mieć odpowiednie wykształcenie. Konieczne jest też zdobycie stosownych pozwoleń i wpisanie do państwowych rejestrów. Wszyscy pracownicy takich miejsc przechodzą także szkolenia, dzięki którym mogą odróżnić prawdziwe banknoty od tych podrobionych. Kantory są również odpowiednio chronione.

Walutę można wymienić też w banku, jednak wymaga to założenia specjalnego konta walutowego. Przez wiele osób proces ten jest uznawany za zbyt skomplikowany, zwłaszcza w porównaniu z usługami kantorów.

Kursy wymiany walut

W kantorach stosuje się różne kursy wymiany walut. Zależą one od wielu czynników, jak aktualna sytuacja na rynku, obecna pozycja złotówki czy nawet miejsce, w którym znajduje się punkt. Trzeba bowiem pamiętać, że kurs w kantorach nieco różni się od tego prezentowanego przez Narodowy Bank Polski. Wynika to z faktu, że firmy zajmujące się wymianą pieniędzy także muszą zarabiać. Przed udaniem się do danego kantoru warto zapoznać się z jego kursem online lub telefonicznie.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 3.925 3.955
EUR Euro 4.26 4.285
GBP Funt ANGLIA 4.95 4.98
CHF Frank SZWAJCARIA 4.31 4.36
Data aktualizacji:

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ