Gdzie najkorzystniej wybrać się na narty?

Miłośnicy nart każdego roku czekają na zimowy urlop, by wreszcie nacieszyć się ulubionym sportem na śniegu. Niestety, w Polsce śnieg nie zawsze dopisuje, więc warunki do jazdy bywają różne. Wielu Polaków wyjeżdża za granicę, często w terminach trochę mniej uczęszczanych, na przykład późną jesienią lub wczesną wiosną. Mniej ludzi na stokach, lepsze warunki do jazdy to gwarancja, że dobrze wykorzystamy urlop. Możemy przy okazji pozwiedzać nieznane regiony i ciekawe zabytki. 

Jak przygotować się do wyjazdu?

Oprócz zadbania o właściwy sprzęt narciarski, który koniecznie musimy sprawdzić przed wyjazdem, zarezerwujmy dużo wcześniej bilety lotnicze i dobry hotel. Takich rzeczy lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę, licząc na oferty last minute. Ceny biletów lotniczych potrafią bardzo skakać z dnia na dzień i zamiast dobrej oferty może nas spotkać smutne rozczarowanie. Pamiętajmy, aby znaleźć przed wyjazdem tani kantor i wymienić trochę złotówek. Warto mieć przy sobie trochę gotówki, nawet jeśli na co dzień używamy tylko karty kredytowej. Nie zapomnijmy o ciepłych skarpetach i kremie ochronnym. 

Popularne kraje 

Włochy to nie tylko idealne miejsce na narty, ale kraj piękny pod każdym względem. Oprócz sportów zimowych można tu oglądać niezwykłe zabytki i jeść pyszne jedzenie. Dolomity, Piemont, dolina Aosty to najpopularniejsze cele podróży. W górach znajdziemy nie tylko wspaniałe trasy, ale także szkółki i przedszkola, dzięki czemu możemy tu spędzić ferie z dziećmi. 

Austria to częsty cel podróży narciarzy. Długie ośnieżone trasy, liczne wyciągi i wspaniałe górskie kurorty to idealne miejsce na zimowe ferie z całą rodziną. Dla dzieci z pewnością wielką atrakcją będą łyżwy na zamarzniętym jeziorze Zeller położnym w Alpach. Koniecznie spróbujmy także tradycyjnej kuchni – cesarskiego omletu lub austriackiego knedla z sosem waniliowym. 

Czechy kuszą nie tylko szybkim dojazdem. Są tu naprawdę wspaniałe i liczne nartostrady i szlaki górskie. Najbardziej popularne wśród narciarzy są Karkonosze, Góry Orlickie i  Izerskie, masyw Rudawy i Szumawy. 

Andora to kraj mniej popularny, jednak przez narciarzy bardzo doceniany i przez niektórych wybierany co roku. Liczne trasy i wyciągi sprawiają, że jest tu wiele miejsc idealnych na zimowy sport. Andora jest strefą bezcłową, więc warto wybrać się przy okazji na zakupy.  

Hiszpania jest atrakcyjna nie tylko latem. W rejonie Sierra Nevada znajdują się  jedne z najwyżej położonych tras w całej Europie. Położone są one na wysokości powyżej 2000 n.p.m. Niezwykłe widoki, jakie zobaczymy podczas jazdy, warto utrwalić na fotografiach pamiątkowych. 

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ