Czym kantory stacjonarne różnią się od internetowych?


Sukces kantorów internetowych ostatnich lat jest niezaprzeczalny. Stało się to nie tylko za sprawą rozwoju nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, ale także dzięki nowym możliwościom, jakie otworzyły przed użytkownikami kantory internetowe. 

Jak działa kantor?

Każdy kantor wymiany walut pozwala na dwa kierunki wymiany. Za rodzime pieniądze możemy kupić obce banknoty i odwrotnie. Jeśli na przykład zostały nam z podróży dolary, funty czy euro, możemy z powrotem dostać za nie złotówki. Kursy poszczególnych walut różnią się od siebie trochę w poszczególnych kantorach, co przy wymianie większych kwot może mieć naprawdę duże znaczenie. Dlaczego tak się dzieje?

Kluczowe dla każdego kantoru jest pojęcie spread walutowy. Oznacza ono różnicę między kursem sprzedaży i kupna waluty. Im mniejsza różnica, tym korzystniejsza sytuacja dla klienta kantoru. Kantory internetowe zwykle mają korzystniejszy spread. Mogą sobie pozwolić na obniżenie spreadu głównie dlatego, że oszczędzają na powierzchni biura i obsłudze klienta. Siedziby kantorów stacjonarnych nie zajmują wiele miejsca, jednak często są zlokalizowane w miejscach często odwiedzanych takich, jak centra handlowe i ruchliwe ulice, gdzie czynsz jest bardzo wysoki. Kantor internetowy potrzebuje mniej pracowników do obsługi, ponieważ większość procesów jest zautomatyzowana. Odchodzi też potrzeba zatrudnienia pracowników ochrony. Kantory stacjonarne obsługują zwykle osoby mieszkające w okolicy, a ich liczba jest ograniczona godzinami pracy kantoru i liczbą pracowników obsługi. W kantorach internetowych istnieje możliwość obsługi nieograniczonej liczby klientów z całego świata. 

Bezpieczeństwo transakcji

Oprócz korzystnego spreadu kantor internetowy ma jeszcze kilka cech, które doceniło już wielu klientów. Można w nim przeprowadzać transakcje przy użyciu Internetu, co szczególnie ważne, kiedy mamy do wymiany większą ilość pieniędzy i nie chcemy nosić przy sobie tyle gotówki. Transakcje internetowe są bezpieczne (chronione specjalnymi protokołami zabezpieczeń) i szybkie. Dzięki nim eliminujemy możliwość ewentualnego błędu pracownika kantoru. Korzystanie z kantorów internetowych jest też wygodne dla osób, które mieszkają na wsiach i na obrzeżach miast, gdzie kantorów jest zwykle mniej. Siedząc wygodnie w ulubionym fotelu, można porównać kursy walut w różnych miejscach i wybrać naprawdę tani kantor.

Dla zwolenników transakcji gotówkowych zdecydowanie lepszą opcją jest kantor stacjonarny. Umożliwia on także realny kontakt z pracownikiem, z którym przy większych kwotach możemy negocjować stawki. Jeśli chcemy zadać wiele pytań lub mamy w domu większą ilość gotówki, wizyta w kantorze jest nieunikniona. Ponadto niektóry kantory oferują wymianę rzadkich lub wycofanych z obiegu banknotów i bilonu. Wtedy również spotkanie oko w oko jest konieczne. Korzystając ze wszystkich wymienionych zalet, wiele kantorów decyduje się na działalność internetową, a dodatkowo otwarcie jednego lub kilku punktów stacjonarnych. 

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ