Czy w kantorach przyjmowane są monety?

Do kantorów często udają się osoby, które wróciły z zagranicznych wycieczek z nadmiarem gotówki. Wymienienie jej na złotówki niekiedy jest dość opłacalnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy chodzi o walutę mało popularną, używaną tylko w jednym kraju. Czy w kantorach można sprzedać także monety, których nie wykorzystano w trakcie wycieczki? Kiedy takie rozwiązanie ma sens?

Sprzedaż monet w kantorze wymiany walut

W kantorze wymiany walut nie zawsze można sprzedać monety. Niektóre punkty zastrzegają, że przyjmują wyłącznie banknoty. U nas możesz jednak z łatwością wymienić monety w zagranicznych walutach na złotówki. Mowa tu także o dość niewielkich kwotach, przywiezionych z zagranicznych wycieczek. Mogą to być dolary, euro, franki, funty, a także nieco mniej popularne waluty, choć w ich przypadku warto uprzednio skontaktować się z kantorem. Może bowiem okazać się, że bardziej egzotyczna gotówka nie jest przyjmowana w danym punkcie.

Kiedy warto wymienić monety w kantorze?

Na sprzedaż monet w kantorze zwykle decydują się osoby, które wracają z zagranicznych wycieczek. Niekiedy warto jednak pozostawić gotówkę na później, zwłaszcza gdy jest to euro wykorzystywane w wielu europejskich państwach. Jeśli jednak nie planujesz kolejnych podróży z daną walutą, jej sprzedaż w kantorze może być sposobem na odzyskanie złotówek, które można następnie użyć w Polsce. Monety sprzedane w kantorze wymiany walut trafiają do kolejnych klientów, potrzebujących gotówki w drobnych nominałach.

Na wymianę monet w kantorze czasem decydują się też właściciele firm przyjmujący płatności w euro lub innych walutach. Niekiedy nie ma możliwości zapłacenia inaczej niż właśnie z wykorzystaniem monet. Mowa tu zwłaszcza o automatach z jedzeniem i napojami, parkometrach i podobnych maszynach. Udostępnienie opcji płacenia w euro jest dobrym pomysłem w przygranicznych i turystycznych miejscowościach, a uzyskane w ten sposób monety można następnie wymienić na złotówki.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ