Czy na wymianie walut można zarobić?

Z każdym rokiem przybywa osób, które decydują się na zakup walut. Jak wskazują ekonomiści, jest to jeden z najlepszych sposobów na pomnażanie oszczędności. Dlaczego? Ponieważ mając wiedzę, doświadczenie, szczęście i intuicję można w sprzyjającym momencie kupić walutę, a następnie sprzedać ją z zyskiem.

Jak zarabiać na walutach?

Sytuacja ogólnoświatowa, decyzje rządów poszczególnych państwa mają wpływ na kurs walut. W zależności od sytuacji waluta może tanieć lub drożeć, ale niezależnie od kursu inwestor może zarobić kupując lub sprzedając zakupione waluty. Zyski na wymianie można czasami podwoić. Warto jednak pamiętać, że aby osiągnąć wysokie zyski, trzeba uzbroić się w cierpliwość i śledzić sytuację na rynku walut. Specjaliści zwracają również uwagę na to, by ulokować oszczędności w kilku walutach – najlepiej tych najsilniejszych jak dolar czy euro. Dzięki temu możemy mieć pewność, że część kapitału będzie bezpieczna i mniej uzależniona od wahań na rynku walut.

Dlaczego warto kupować w kantorze?

Na rynku działa obecnie wiele kantorów, w tym również te internetowe. Choć korzystanie z nich nie jest trudne, wymaga jednak posiadania konta, z którego będą wykonywane przelewy na zakup waluty. Osoby, które nie chcą dokonywać transakcji przez Internet, mogą skorzystać z kantorów stacjonarnych. Transakcja wymiany waluty w takim kantorze przebiegnie szybko i w atmosferze zaufania. Pracownik kantor wykonuje wymianę na oczach klienta, co zapewnia też przejrzystość transakcji. Wymiana w kantorze stacjonarnym jest prosta. Kurs interesującej nas waluty widoczny jest na ścianie w kantorze, dzięki czemu możemy łatwo wymienić pieniądze.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.32 4.36
EUR Euro 4.585 4.62
GBP Funt ANGLIA 5.26 5.32
CHF Frank SZWAJCARIA 4.73 4.78
Data aktualizacji: 25.09.2023 17:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ