Czy można przewidzieć kursy walut?

Kursy walut mają to do siebie, że potrafią zmieniać się bardzo dynamicznie. Zależy to od wielu czynników, takich jak sytuacja gospodarcza w danym państwie, ważne wydarzenia na świecie czy decyzje czołowych graczy na giełdzie. Czy da się przewidzieć, jak zachowają się kursy walut w najbliższym czasie? Jak można to zrobić?

Analiza techniczna kursów walut

Specjaliści zajmujący się analizą techniczną bazują na danych łatwo dostępnych. Zgodnie z tą metodą wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w wykresach dotychczasowych kursów poszczególnych walut. Zgodnie z tym założeniem schematy regularnie się powtarzają. Po spadku można więc przewidzieć termin wzrostu i odwrotnie.

Analiza fundamentalna kursów walut

W przypadku tej metody bierze się pod uwagę czynniki polityczne, ekonomiczne i społeczne. Analiza fundamentalna jest więc znacznie bardziej skomplikowana i nieprzewidywalna. Trzeba bowiem pamiętać, że ważne wydarzenia na świecie często dzieją się nagle, bez większych przygotowań.

Analiza fundamentalna bierze pod uwagę dziesiątki czynników pojawiających się jednego dnia. Niestety nie wszystkie z nich są istotne. Powoduje to liczne błędy, dlatego wyliczenia poszczególnych analityków mogą znacznie się od siebie różnić, w zależności od czynników wziętych pod uwagę.

Jak przewidzieć kursy walut?

Przewidzenie dokładnych kursów walut jest niemal niemożliwe. Codziennie zajmują się tym analitycy giełdowi, jednak i oni często się mylą. Oczywiście możliwe jest częściowe przewidzenie tendencji do spadku lub wzrostu wartości waluty, ale nie zawsze takie prognozy się sprawdzają. Z dnia na dzień może bowiem dojść do nieprzewidywanych ruchów militarnych czy kataklizmów, które w znacznym stopniu wpływają na sytuację na giełdzie.

Aktualne kursy można znaleźć w kantorze wymiany walut, a także na naszej stronie. Zmieniają się one bardzo dynamicznie, dlatego warto obserwować sytuację, zwłaszcza gdy planujesz kupić większą ilość gotówki.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 3.925 3.955
EUR Euro 4.26 4.285
GBP Funt ANGLIA 4.95 4.98
CHF Frank SZWAJCARIA 4.31 4.36
Data aktualizacji:

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ