Co Polacy najchętniej kupują za granicą?

Zakupów dokonujemy niemal każdego dnia. Jedzenie, produkty higieniczne, ubrania, sprzęt… Nabywając produkty pierwszej potrzeby, a także te, które zapewniają nam rozrywkę, często zastanawiamy się, które są lepszej jakości. Zwracamy też uwagę na cenę, szczególnie w przypadku droższych przedmiotów porównujemy ceny w różnych sklepach.

Na przestrzeni lat coraz większą popularność zyskują zakupy za granicą. Polacy dokonują ich nie tylko przez Internet, ale także osobiście. Wiele osób wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych lub turystycznych. Jakich zakupów dokonują najczęściej?

Odzież, jedzenie, elektronika…

            Na co Polacy wydają wymienione w naszym kantorze euro, dolary czy funty? To zależy od celu wyjazdu za granicę. Czasem jest to wyjazd o charakterze turystycznym, a czasem w celach zarobkowych. Pierwszą rzeczą są ubrania. W zachodnich krajach często możemy kupić markową odzież w korzystniejszych cenach niż na rodzimym rynku. Poza tym tamtejsze trendy nierzadko wyprzedzają nasze, a niektóre marki nie prowadzą sklepów stacjonarnych nad Wisłą, więc Polacy chętniej decydują się na zakupy. Podobnie jest w przypadku elektroniki. To, co jeszcze niedostępne albo tańsze, zdecydowanie przyciąga uwagę. Należy także wspomnieć o chemii. Osoby, które kupują w kantorze euro przed wyjazdem do Niemiec, często wydają je tam na artykuły do sprzątania czy prania. Uważa się, że proszki do prania czy mydło kupione u naszych zachodnich sąsiadów jest znacznie lepszej jakości. Kto z nas nie posiada ulubionego lokalnego smakołyku w kraju, który odwiedził? Jedzenie to kolejny zakup, którego dokonują Polacy, będąc za granicą. Kawa, słodycze, sery to produkty, które chętnie nabywamy, odwiedzając zagraniczne supermarkety.

Czy warto kupować za granicą?

            Jeśli spędzamy poza granicami Polski dłuższy okres, zakupy są wręcz koniecznością. Natomiast podczas wakacyjnych wypadów często sięgamy po produkty, które są dla nas nowe, egzotyczne albo polujemy na promocję na torebkę od ulubionego projektanta. Jak się przygotować do takich zakupów? Z pewnością warto wymienić złotówki na euro czy dolary, gdy kurs walut jest korzystny. Dlatego zachęcamy do jego obserwowania.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 3.915 3.945
EUR Euro 4.285 4.305
GBP Funt ANGLIA 5.07 5.12
CHF Frank SZWAJCARIA 4.42 4.46
Data aktualizacji: 18.07.2024 17:10

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ