Co należy wiedzieć przed pierwszą wizytą w kantorze?

Wizyta w kantorze wiąże się z chęcią wymienienia pieniędzy. Wcześniej czy później czeka każdego, kto planuje wakacyjny wyjazd zagranicę lub dokonywanie transakcji międzynarodowych. Coraz częściej ludzie decydują się na inwestowanie w waluty, a więc dywersyfikację swoich oszczędności. Część z nich mogą stanowić inne, stabilniejsze i silniejsze waluty jak choćby euro, funt brytyjski czy dolar.. Aby je kupić lub sprzedać trzeba dobrze rozeznać się w kursach, które aktualnie obowiązują na rynku. Pamiętaj, że każdy kantor sam ustala swoją ofertę, stąd różnice w kursach mogą być naprawdę spore.

Jakie waluty są skupowane i sprzedawane?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, kantory coraz częściej oferują dostęp nie tylko do popularnych walut, ale też tych rzadziej spotykanych. Jeżeli zamierzasz wymienić rumuńskie leje, chińskie juany, albańskie leki czy indonezyjskie rupie najpierw skontaktuj się z wybranym punktem. Nie tylko dowiesz się, czy takie waluty posiada w swojej ofercie, ale też ustalisz, czy jest ich na tyle, aby umożliwić Ci swobodną wymianę. To szczególnie ważne w przypadku większych kwot.

Obowiązujące kursy

Kursy walut są aktualizowane na bieżąco, dlatego najlepiej sprawdzać je tuż przed planowaną wymianą. Wiele kantorów udostępnia takie informacje na swojej stronie internetowej, jak również telefonicznie. Warto pamiętać, że w przypadku większych kwot bardzo często oferowane kursy są dużo atrakcyjniejsze niż standardowo. Jak uzyskać do nich dostęp? Przede wszystkim kontaktując się ze sprzedawcą, przedstawiając mu swoje oczekiwania i podejmując próbę negocjacji stawek. Zazwyczaj udaje się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Bezpieczeństwo transakcji

Wymiana gotówki, zwłaszcza większej, powinna przebiegać w maksymalnie bezpieczny i płynny sposób. Wybieraj jedynie zaufane kantory, które od dawna są na rynku i cieszą się nieposzlakowaną opinią. Pracownicy takich punktów są przeszkoleni w sprawnej obsłudze, a zarazem mają odpowiednie kompetencje z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Osobista wizyta w punkcie to często lepsza opcja niż korzystanie z platform internetowych. Pozwala na rozmowę ze sprzedawcą, negocjacje kursów walut, a także umożliwia sprzedaż czy zakup większej ilości gotówki. W takich miejscach obsługiwani są nie tylko klienci indywidualni, ale także firmy, które często zamawiają banknoty hurtowo. Nie tylko otrzymają je szybko, ale też z gwarancją bezpieczeństwa i autentyczności.

Wszystkich, zainteresowanych transakcjami skupu i sprzedaży walut – euro, dolarów, franków i in. – zachęcamy do zapoznania się z naszymi kursami. Kursy walut zawarte na stronie mają wyłącznie orientacyjny charakter. Aby uzyskać aktualne informacje, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z siedzibą naszego kantoru w Warszawie Śródmieściu.

Aktualne hurtowe kursy w polskich złotych (od 3000 PLN):


Kupno Sprzedaż
USD Dolar USA 4.02 4.05
EUR Euro 4.31 4.34
GBP Funt ANGLIA 4.97 5.03
CHF Frank SZWAJCARIA 4.43 4.48
Data aktualizacji: 23.04.2024 10:00

Nasza oferta przewiduje również możliwość indywidualnego negocjowania kursów. Jesteśmy tanim kantorem – tanim, w dobrym tego słowa znaczeniu. Chętnie obsługujemy przede wszystkim tych klientów, którzy skupują lub sprzedają duże ilości pieniędzy w dowolnych walutach. Przy większych transakcjach możliwe jest bowiem wynegocjowanie jeszcze korzystniejszych stawek. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, skupiając się na wartości sprzedawanych i skupowanych walut, a także ich typie. Zapraszamy do kontaktu z naszym tanim kantorem w Warszawie – z chęcią przedstawimy szczegóły i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

WIĘCEJ